Vnímání barev jako součást módních prvků

Vnímání barev jako součást módních prvků

Růžová nebo modrá

Světle modrá s růžovou jsou barvami typicky dětskými, přesto souvisí s genovou výbavou i v dospělosti. Ženy, které milujírůžovou, preferují totiž pohodovější průběh života a bývají velice romantické. Je to způsobeno mimo jiné i množstvím červené barvy, kterou růžová obsahuje. Je to jakási kombinace korunní a základní čakry, jedna z nich vyjadřuje duchovní hloubku a druhá zemité ukotvení, podstatu života v hmotné formě, která souvisí s plozením potomstva.
Modrá je naopak vyjádřením touhy po svobodě, pohybu a kreativitě. Tuto symboliku lze připodobnit i ke značkám znázorňujícím pohlaví – kruh s křížkem je žena, symbol plodnosti a stability, muž naopak kroužek se šipkou, což jsou pohyblivé spermie, oplodňující ženské vajíčko.
pruhovaná tkanina

Zelená je barva přírody

Ne náhodou je zelená barva naprosto převládající v přírodním světě. Zelená totiž uklidňuje, je barvou srdeční čakry, duševní rovnováhy. Lidé, milující zelenou barvu oděvu bývají nesmírně charismatičtí a cílevědomí. Mají však rádi svůj klid a dovedou si jej také vychutnat. Rozhodně nepatří mezi workoholiky. Toužíte-li ve vztahu po poklidném soužití a citově vyrovnaném protějšku, obliba hráškově zelené barvy vám v tom může napovědět.
vzorovaná látka

Žlutá je barva aktivity

Vyzdvihování žluté barvy nebývá příliš časté, zvláště u mužů. Je totiž přímým vyjádřením citů a zároveň nesmírné aktivity. Nosí ji nejraději lidé otevření, komunikativní, ale zároveň ji podvědomě oblékají ti, kteří trpí onemocněním žaludku, dvanácterníku a tenkého střeva. Je to barva třetí čakry, která souvisí se správným zažíváním, zároveň jde o typickou jarní barvu, jež odstraňuje únavu a podporuje fyzickou aktivitu. Žlutá se doporučuje zejména cyklistům nebo běžcům, kteří se pohybují v přírodě.

Bílá

Měli bychom si připomenout, že bílá není barva světelného spektra, nýbrž jde o souhrn všech barev spektra do jedné. Bílá tedy obsahuje všechny barvy, a pokud bílé denní světlo rozložíte v transparentním hranolu, budete jej pozorovat jako oddělené barevné spektrální čáry. Bílou mají rádi lidé, kteří si vše rádi ověřují na vlastní kůži, bývají realisty a nenechají se jen tak opít rohlíkem, nebo vláčet mezi cizími dogmaty.
červený knoflík

Černá

O černé se traduje, že jde o barvu smrti. Ve skutečnosti ovšem nejde vůbec o barvu, nýbrž o vyjádření oblasti, která barvy světelného spektra pohlcuje. Černá zkrátka není součástí barevného spektra. Černou obvykle milují lidé uzavření, kteří mají problém projevit své city, bývají často sobečtí a utápí se v mnoha vlastních problematických nebo přímo negativních myšlenkových vzorcích.